İNGİLETERE VİZESİ BAŞVURU 

 

İngiltere vizesi başvurusu için birçok şehirden ve başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. İzmir, Denizli gibi başvuru ofisleri normal hizmetin dışında ekstra ücretle başvuru kabul etmektedir. Vize başvurusu yaparken hangi şehir olursa olsun gidiş amacınızın, seyahat planınızın, gidiş ve dönüş tarihlerinizin net olması gerekir.

Örneğin İngiltere’ye bir tanıdık veya akraba ziyaretinde bulunmak amacı ile gidiyor iseniz, gideceğiniz akraba veya tanıdığınızın size mutlaka davetiye mektubu göndermesi gerekmektedir.
 

Eğer İngiltere’ye sadece gezme amacı ile gidiyorsanız bu durumda mutlaka kalacağınız otel veya kalacağınız yerin belgelerini dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

İngiltere’ye eğer bir tur aracılığı ile gidiyorsanız o zaman tur belgelerinizin dosyanızın içerisinde bulunması gerekmektedir.


İngiltere’ye çalışmakta olduğunuz firma, İngiltere’deki partner firmasını ziyaret amacı ile de gönderiyor olabilir. Bu tür vize başvuruları ticari vizeye veya iş için başvuru vize kategorisine girmektedir. Ticari vize başvurusu için İngiltere’de ziyaret edeceğiniz firma sizin için davetiye mektubu göndermelidir. Davetiye mektubu mutlaka İngiltere’deki firmanın antetli kağıdına imzalı ve kaşeli olmalıdır. Orijinal olarak gelmesine gerek yoktur. Mail yolu ile de gönderilebilir. Ayrıca İngiltere’deki size davetiye gönderen firma, mutlaka konaklamanızı karşılayıp karşılamayacağını davetiye mektubu içerisinde belirtmelidir. Eğer konaklamanızı karşılamayacak ise bu durumda sizin konaklamanızı nasıl yapacağınızı belgelemeniz gerekmektedir.
 

İngiltere’ye fuara katılmak için gidiyor iseniz o zaman mutlaka fuar davetiyenizin olması gerekir fuar davetiyenizin yanı sıra yine konaklama detaylarınızı da belgelemeniz gerekmektedir.
 

Bütün bu vize kategorileri ve planlamaları için başvurularınızı Ankara vize ofisimizden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu son derece önemli ve ciddi bir süreçtir. Temel prosedürlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekir. En ufak bir hata ve ihmal vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açar. Bu olumsuzluk hem sicilinizi etkiler hem canınızı sıkar hem de size ekstra bir maliyete sebep olur.

Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için tecrübeli ve işine hakim bir firma ile yola çıkın.