AİLE YAZ KAMPLARI

 

Yurtdışı aile yaz kampları en fazla tercih edilen yurtdışı eğitim programlarından biridir. Çocuğunun dil eğitimine önem veren aileler onları yaz okulu programlarına göndermeden önce aile yaz kamplarına katılırlar.
 

Aile yaz kampları; öğrencilerin yurtdışındaki eğitim sistemini, yaz okulu programlarını ve iletişimlerinin yani İngilizce seviyelerinin hangi düzeyde olduğunu anlamalarını sağlar. Dolayısı ile sonraki yıllarda yaz okulu programlarına katılan öğrenciler çok daha bilinçli olarak katılırlar.

Aile yaz kampı programları hemen hemen bütün ülkelerde bulunur. Fakat en popüler ülke İngilteredir. Aile yaz kampı programlarına öğrenciler anne veya baba veya her ikisi ile de katılabilirler.
 

Öğrenciler tıpkı yaz okulu programlarında olduğu gibi kendi yaş grubu ve seviyelerine göre uluslarası ortamda eğitim alırken isteyen anne veya babalar da kendi yaş grupları ve seviyelerine göre ingilizce eğitimi almaktadırlar.
 

Eğitimlerden sonra düzenlenen gezi ve aktivite programlarına, anne veya babalar çocukları ile birlikte katılırlar. Bu sayede aileler uluslarası arkadaşlıklar kurarlar. Hem eğitimlere katılarak  İngilizcelerini geliştirirler hem de gezi programlarına katılarak çocukları ile birlikte gezme ve vakit geçirme imkanı bulurlar.
 

Aile yaz kamplarında anne veya babalar eğitim almak zorunda değildirler. Dileyen aileler eğitim programına katılmazlar. Fakat genellikle öğleden sonra düzenlenen gezi ve aktivite programlarına çocukları ile birlikte katılırlar.
 

Son derece eğlenceli ve dolu dolu geçen gezi ve aktivite programları sonrasında aileler çocukları ile birlikte kalırlar.


Aile yaz kamplarında konaklamalar yurt konaklaması veya aile yanı konaklaması şeklinde olmaktadır. Ailelerin istekleri doğrultusunda anne veya babalar çocukları ile birlikte tercih ettikleri konaklamada birlikte kalırlar.


Her iki konaklama şekli de ailelerimi tarafıdan tercih edilmektedir. Bazı ailelerimiz otel, hostel veya ev kiralama seçeneklerinden birini istemektedirler. Bu durumda aileler için en iyi alternatif tarafımızdan sunulmaktadır.


Aile yaz kampı programlarına çocuklar için 5 yaşından itibaren katılım sağlanabilir ve çocukların ingilizce iletişim kurma becerileri bu programlar sayesinde erken yaşta başlar.