dil Okulları

Yurtdışı Eğitim Akademisi; uzun süreli sektör deneyimi ile yabancı dil eğitimi alabileceğiniz yurtdışı dil okullarına gitmeniz konusunda sizleri bilgilendirmekte ve en doğru seçeneklere yönlendirmektedir. İngilizce başta olmak üzere birçok yabancı dil öğrenebileceğiniz yurtdışındaki yabancı dil eğitim kursları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır. 

İngiltere'nin hemen hemen her bölgesinde gidebileceğiniz hem fiyat açısından uygun hem de kalite açısından oldukça iyi okullarımız bulunmaktadır.

Kanada'nın Toronto ve Vencover kentlerinde bulunan en iyi okullar ile çalışmaktayız.  Uzun Dönem ya da Kısa dönemli dil okulları seçeneklerimiz vardır.

Amerika'daki dil okullarımızın seçenekleri oldukça fazladır. Eyaletlerin ve sonrasında da dil okullarının seçimlerini birlikte planlayabiliriz.

Birleşik Krallık'ta dil öğrenmenin ikinci adresidir İrlanda. Farklı kentlerindeki dil okul seçenekleri için  linke tıklayın.

Hem gezelim, hem tatil yapalım hem de dil öğrenelim diyorsanız kesinlikle MALTA. Dil okullarının ve konaklama seçeneklerinin çeşitliliği sizi cezbedecek.

Fransa, İspanya, Almanya, İtalya, Rusya ve Çin' de bulunan anlaşmalı okullarımızda İngilizce haricinde öğrenebileceğiniz yabancı dil kurslarımız için tıklayın.

DİL OKULLARI

 

Yabancı dil öğrenmek ve bu eğitimi yurtdışında almak istiyor iseniz eğitim almak istediğiniz ülkede dil okuluna katılmak ile bu süreci başlatırsınız.

Dil okulu araştırmanızda çok çeşitli alternatifler bulmanız mümkündür. Bu süreci başlatmak için aslında dil okulu belirlemeden önce eğitim almak istediğiniz ülkeyi belirlemeniz gerekir. Uluslararası eğitim kurumlarının ilk kurulduğu ülke yani bu işin bir nevi ticaretinin yapılmaya başlandığı ilk ülke İngiltere'dir. Zaten ingilizcenin ana vatanı İngiltere’dir. Dolayısı ile İngilizce öğrenmek, ingilizcesini geliştirmek veya akademik olarak da yurtdışında kariyer yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi İngiltere'dir.
 

Türkiye’ye yakın bir ülke olması da ayrıca İngiltere’de eğitimi cazip kılmaktadır. İngiltere de birçok şehirde dil eğitimi almak için birçok alternatif mevcuttur. 

 

İngiltere’den sonra Türk öğrenciler için ikinci ülke Kanada gelmektedir. Kanada eğitim sistemi ve yaşam standartları açısından Finlandiya’dan sonra ikinci ülkedir. Ayrıca para biriminin TL’ye yakın olması da tercih sebebidir.

 

Kanada dil okulu ve dil eğitimi için en çok tercih edilen şehir Toronto’dur. İngilizce eğitimi için alternatif olan diğer ülkeler Avusturalya, Amerika ve Malta’dır.

 

Hangi ülkede olursa olsun dil okullarının sistemi hemen hemen aynıdır. Eğitim birçok dil okulunda her ayın her pazartesi başlar ve öğrenciler okulun programına bağlı olarak Türkiye’den cumartesi veya pazar günleri eğitim almak istedikleri ülkeye giderler. Dünyanın her yerinden katılan öğrenciler için eğitime başladıkları ilk gün seviye tespit sınavı yapılır ve öğrenci hangi seviyede ise o seviyeye eşdeğer olan bir sınıfta yine dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile birlikte eğitim almaya başlar. Bu keyifli süreçte birçok yabancı arkadaş edinir ve ingilizce pratiklerini geliştirirler. Zaten Türk öğrencilerin en büyük sorunu pratiktir.

 

Dil eğitimi alırken öğrenciler aile yanı konaklaması veya yurt konaklaması tercih edebilirler. Aile yanı konaklaması yurt konaklamasına göre çoğu zaman daha ekonomiktir.

 

Ayrıca aile yanı konaklamasını tercih eden öğrenciler daha fazla pratik yapma olanağı bulur ve öğrenmeye çalıştıkları dilin yaşam kültürünü de tanımış olurlar.

 

Sizleri de referanslarımız arasında görmekten büyük mutluluk duyarız.