YURTDIŞINDA LİSE

 

Yurtdışında LİSE eğitimi için okul belirlenmesi son derece kapsamlı bir çalışma gerektirmektedir. Öncelikle eğitim almak isteyen öğrencimizin İngilizce dil bilgisi seviyesinin ORTA ve üzerinde bir seviyede olması gerekmektedir.
 

Lise eğitimi için en fazla tercih edilen ülke KANADA’dır. Bu ülke eğitim sisteminde Dünya’da çok iyi bir konumdadır ve her geçen yıl daha da iyiye gitmektedir.

Lise eğitimi için öğrencimizin okulunu belirlerken bazı bilgilerin net şekilde cevaplanması gerekir. Örneğin; öğrencimizin spor branşlarındaki durumu, sanat dalındaki konumu, hobileri ve başarılı olduğu alanlar.


Kanada’daki okulların büyük kısmı devlet okuludur. Bunun yanı sıra özel lise eğitimi veren okullar da bulunmaktadır. Burada konaklamalar genellikle aile yanı konaklamalarıdır. Yurt konaklamaları yok denecek kadar azdır.


İngiltere ve Amerika’daki lise eğitimleri de oldukça başarılıdır. Ancak veliler olarak biz en uygun para birimini aradığımızdan maliyetlerin de KUR gereği düşük olmasını istediğimizden KANADA bu seçimde ilk sırada yer almaktadır.


Yurtdışında LİSE eğitimi ve diğer alternatifler için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.